Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pitanje o pokrivanju pred mladićem zaostalog u razvoju
#1
Question 
Es-Selamu alejkum

Moj amidžić ima 17 godina i od rođenja zaostaje u razvoju. Pohađa i školu za djecu sa posebnim potrebama, ali sve ostalo u životu obavlja normalno_ide u kupovinu , vozi se taksijem,autobusom, i normalno komunicira, pa čak ide i u banku i razmijeni novac. S obzirom na rečeno zanima me da li ja mogu pred njim biti otkrivena kao pred svojim amidžom, jer moj muž samatra da mogu?

ODGOVOR 230:

Ve alejkumus-Selam!

Uzvišeni Allah je pojasnio skupine ljudi pred kojima žena nije dužna nositi potpunu islamsku odjeću (hidžab). Amidžić ne spada u ovu (tj. skupinu mahrema) po konsenzusu islamskih učenja iz prvih i potonjih generacija. Otkrivanje kose ili nečega od tijela pred amidžićem je strogo zabranjeno. Što se tiče fizičke zaostalosti u razvoju ona se ne tretira kao validan argument, jer mnogi ljudi koji su zaostali u svom razvoju osnivaju porodice i osjećaju potrebu za ženom, kao ostali ljudi. Iz postavljenog pitanja se vidi da je vaš amidžić u potpuno normalnom psihičkom stanju, a sama mahana u njegovom tjelesnom razvoju neće promjeniti situaciju, a Allah najbolje zna.

odgovorio Mr. Safet Kuduzović (2005)
Odgovori


Verovatno Povezane Teme…
Tema Autor Odgovora Pregleda Poslednja Poruka
Rainbow Šta je avret žene pred ženom ? Media 0 39 29-12-2023.19:19
Poslednja Poruka: Media
Rainbow Da li je ženi dozvoljeno uljepšavanje pred proscem ? Media 0 36 29-12-2023.19:12
Poslednja Poruka: Media
Question Pitanje o uklanjanju dlaka ? Media 0 159 06-01-2023.23:47
Poslednja Poruka: Media

Skoči na Forum: