Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izreke i citati o životu
#1
Rainbow 
“Buncaju ljudi i postaju umorni od života kad nemaju pred sobom neki cilj prema kome bi upravili svaki svoj napor i svaku svoju misao.” Marko Aurelije

“Beskoristan život je isto što i rana smrt.” Goethe

“Cijeli život nije ništa drugo do li put u smrt.” Seneka

“Četiri se stvari ne mogu vratiti: izgovorena riječ, izbačena strijela, protekli život i propuštena prilika.” Arapska poslovica

“Do kraja života upoznavaću ljude, a nikada ih upoznati neću. Uvijek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupaka.” Meša Selimović

“Doživjeti istinsku radost života znači pridonijeti onom cilju koji i sami smatramo veličanstvenim, biti snaga prirode umjesto grozničave, sebične, sitne duše.” Bernard Shaw

“Drugi dio života kod pametnog čovjeka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dijela života.” Anton Pavlovič Čehov

“Eto, u životu je, na žalost, tako: trnje dobijaju živi, a ruže mrtvi.” Anatole France

“Kao što dobro iskorišten dan dariva ugodan san, tako i dobro proživljen život dariva smirenu smrt.” Leonardo da Vinci

“Ljudi koje najviše razdiru strasti, najviše mogu i da uživaju u životnim slastima.” Franz Kafka

“I za hiljadu godina čovjek će isto ovako uzdisati: “Ah, teško je živjeti” – i u isti mah ovako isto kao i sada, bojaće se i neće htjeti da umre.“Anton Pavlovič Čehov

“I najnesretniji život ima svojih sunčanih časova i, pod pjeskom i kamenjem, svoje sitne cvjetiće sreće.” Hermann Hesse

“Ima ljudi čiji je život tako dobro ispunjen da ni svojom smrću ne mogu da nas obeshrabe.” Ivo Andrić

“Jedini način da živiš je da pustiš i druge da žive.” Mahatma Gandhi

“…mene zanimaju samo koraci koje sam u svom životu činio kako bih dospio sebi samome.” Hermann Hesse

“Najveća sreća u životu je uvjerenost da smo voljeni – voljeni zbog toga kakvi jesmo ili još više, usprkos tome kakvi jesmo.” Victor Hugo

“Najvažnija ljudska težnja je težnja za moralnošću u našem djelovanju. Naša unutarnja ravnoteža, čak i naša egzistencija ovisi o tome. Jedino moralnost u našem djelovanju može dati ljepotu i dostojanstvo našem životu.” Albert Einstein
Odgovori
#2
“Naš najvažniji cilj u životu treba da bude uzdizanje naše duše. Drugim riječima, napredak naših duhovnih i moralnih moći: da svakim danom sve više prosvjećujemo svoj duh i svakim danom se osjećamo sve više slobodnim i boljim.” Sokrat

“Ništa drugo, nego djelovanje prema određenom cilju jeste ono što čini život podnošljivim.” Friedrich von Schiller

“Ne idi uokolo govoreći kako ti svijet duguje život. Svijet ti ne duguje ništa. On je nastao prvi!” Mark Twain

“Ne živi se da se jede već se jede da se živi.” Sokrat

“Ničega se u životu ne trebamo bojati. Samo trebamo razumjeti.” Marie Curie

“Onaj ko smisao svog života traži u duhovnom usavršavanju, ne može da bude nezadovoljan, jer je ono što on želi uvijek u njegovoj vlasti.” Blaise Pascal

“Porazno je kad u životu pojedinca prije klone duh nego tijelo.” Marko Aurelije

“Promijenite svoje vrijednosti i promijenit ćete svoj život.” Anthony Robbins

“Privilegija života je da budeš svoj.” Joseph Campbell

“Samo nas nedaće života uče da cijenimo dobar život.” Goethe

“Svi pravi životi su lijepi i teški.” Ivo Andrić

“Sufleri na pozornici često spašavaju situaciju, u životu je uvijek upropašćuju.” Branislav Nušić

“Svijet je pozornica, a život dolazak na nju: dođeš, vidiš, odeš.” Demokrit

“Sve što sam o životu naučio može se svesti na tri riječi: život ide dalje.” Robert Frost

“Šta je život bez sjaja ljubavi?” Friedrich von Schiller

“Ti sam si tvoja sudbina, tvoja smrt i tvoj život. Posljedica dobra je dobro, a zla zlo. Tvoju tajnu eho od brda odaje, otkrivajući samo ono što si mu prije povjerio.” Nizami

“Treba tako živjeti kako bi mogao samog sebe poštovati.” Maksim Gorki

“Tok događaja u životu ne zavisi od nas, nikako ili vrlo malo, ali način na koji ćemo te događaje podnijeti, u dobroj mjeri zavisi od nas.” Ivo Andrić

“Toliko je bilo u životu stvari kojih smo se bojali. A nije trebalo. Trebalo je živjeti.” Ivo Andrić

“Voliš li život? Onda nemoj tratiti vrijeme jer je od vremena sastavljen život.” Benjamin Franklin

“Za čovjeka postoje samo tri događaja: roditi se, živjeti i umrijeti; on ne osjeća kad se rodi, pati što mora umrijeti i zaboravlja da živi.” Jean de La Bruyère

“Žalim prošlost, nadam se budućnosti, nezadovoljan sa sadošnjošću – to je moj život.” Pjotr Iljič Čajkovski

“Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo.” Ivo Andrić

“Život nas je naučio da ljubav ne znači međusobno se gledati, već zajedno gledati u istom smjeru.” Antoine de Saint-Exupéry

“Zašto od svih stvorova samo čovjeku dano da može da zamrzi svoj život?” Ivo Andrić

“Život muškarca je slava, život žene – ljubav.” Honoré de Balzac

“Život je najljepši pronalazak prirode, a smrt njena vještina da što bolje iskoristimo život.” Goethe

“Životna snaga jednog čovjeka mjeri se, pored ostalog, i njegovom sposobnošću zaboravljanja.” Ivo Andrić
Odgovori
#3
“Život se sastoji od malih stvari. Vrlo rijetko pojavljuju se prilike u kojima odjednom možemo učiniti puno. Istinska veličina sastoji se u tome da budemo veliki u malim stvarima.” Charles Simmons

“Život bez principa jest brod bez kormilara.” Mahatma Gandhi

“Život se mora živjeti unaprijed, no može se razumjeti samo unatrag.” Sören Kierkegaard

“Život izjednačuje sve ljude: smrt otkriva istaknute.” Bernard Shaw

“Život je poput pseće zaprege: ako niste u prvom redu krajolik se nikada ne mijenja.” Lewis Grizzard

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.” Bernard Shaw

“Život je raj, i svi smo mi u raju, ali mi to nećemo da znamo; a kad bismo htjeli da znamo, odmah bi sutra na cijelom svijetu nastao raj.” Fjodor Dostojevski

“Život je nalik na Olimpijske igre: jedni trguju, drugi gledaju, treći se bore.” Pitagora

“Život bez prijateljstva je ništa.” Ciceron

“Život postaje snošljivijim među ljudima koji zahvaljuju jedni drugima.” Jörg Zink
Odgovori


Verovatno Povezane Teme…
Tema Autor Odgovora Pregleda Poslednja Poruka
Rainbow Citati o pravdi i nepravdi Media 0 310 07-03-2023.16:14
Poslednja Poruka: Media
Rainbow Citati o istini i lažima Media 1 257 07-03-2023.16:12
Poslednja Poruka: Media
Rainbow Izreke i citati o prijateljstvu Media 2 204 07-03-2023.16:11
Poslednja Poruka: Media

Skoči na Forum: