Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moj muž kiti jelku
#1
Question 
Moj muž kiti jelku, ja sam protiv toga. Da li sam griješna ako to radi u našoj kući ?

PITANJE:

Esselamu alejkum, od skora sam počela praktikovati više svoju vjeru i klanjat pet dnevnih namaza i čuvat se grijeha.

Prije sam sa djecom kitila jelku za Novu godinu a skoro sam saznala daje to grijeh. Ove godine ne želim to raditi ali moj muž (koji ne praktikuje našu vjeru nikako) sad želi da sa djecom kiti jelku i kupi paketiće.

Mene zanima da li sam ja griješna sa njim ako on to uradi u našoj kući jer ne mogu mu dokazat nikako da je to haram raditi. Šta više i njegovi roditelji žele da djecu kao da obraduju, a ja nemogu nikako im dokazat to da nije u redu jer sam i ja do prošle godine to radila al’ sad sam elhamdullilah na ispravnom putu i znam da je grijeh. Allah nas sve uputio na pravi put da Njega veličamo i Njemu se pokoravamo i Njegova Poslanika da slijedimo.

ODGOVOR: 

Ve alejkumusselam
Ne, vi niste griješni sve dok to na lijep način kritikujete i sa njim u tome ne učestvujete.
Dovite Allahu i savjetujte svog muža u nadi da će i on krenuti pravim putem i imajte razumijevanja prema njegovom ne razumijevanju jer ste do jučer i Vi takvi bili.
Allah da nas uputi na pravi put.

Na pitanje odgovorio Jasmin Durić, prof.
Odgovori


Skoči na Forum: