Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nekoliko vrsta ljubavnog sihra
#1
Rainbow 
U prošlosti nije bilo nijedne kulture koja veliku pažnju nije posvećivala ljubavnoj magiji. A gdje je postojalo interesovanje za ljubav, postojalo je interesovanje i za – ljubavni sihr! U islamu se sihr objašnjava kao namjerno nanošenje zla nekoj određenoj osobi. On je neka vrsta čarolije, ugovora između sihirbaza i džina-šejtana (ponekad se tu nalazi i treća strana, tj. osoba koja naruči da se sihr napravi nekome), i kada se sihr ostvari, nerijetko tada utječe i na samu prirodu čovjeka koji biva pogođen sihrom. U narednim redovima navest ćemo neke vrste ljubavnog sihra:

• Ljubavni sihr namijenjen ženi s ciljem razvrgnuća njenog braka. Ovaj sihr pravi se ženi kako bi došlo do definitivnog razvoda braka između nje i muža. U ovom slučaju žena naprosto promijeni svoju ćud i svoje ponašanje, muž joj se počinje sve manje sviđati, izbjegava ga i zanemaruje svoje bračne obaveze. Kad muž pokušava da s njom nađe zajednički jezik, ona se ponaša kao da se nje sve to ne tiče, pokazujući u nekim situacijama svoju netrpeljivost i netolerantnost. Svaki njegov pokusaj da je vrati pod zajednički krov postaje uzaludan jer ona sve grubo ignorira.

• Ljubavni sihr namijenjen muškarcu s ciljem razvrgnuća njegovog braka. Ovaj sihr skoro da je identičan prethodnoj vrsti ljubavnog sihra, samo se u ovom slučaju sihr pravi muškarcu, a ne ženi. Odjednom, iako je do tada brak bio skladan i gotovo harmoničan, započinju bezrazložne svađe i netrpeljivosti. Muž “otkriva” sve više nedostataka kod svoje supruge koju je, takoreći, do jučer mnogo volio. Zatim, kada izađe, muškarcu se ne ide kući, pa sve više vremena provodi s društvom. Kod kuće pokazuje netrpeljivost prema supruzi i uskoro podnosi zahtjev za razvod, navodeći kao razlog – neslaganje naravi.

• Ljubavni sihr namijenjen bračnom paru, tj. istovremeno i mužu i ženi. Pod utjecajem ovog sihra, i muž i žena postaju preosjetljivi, svaku sitnicu koriste kao razlog za prepirku i svađu. Iz dana u dan njihova se tolerantnost smanjuje. Čak se među njima počinju pokazivati i znaci nesnošljivosti i mržnje, ne podnose se i jedno od drugog okreću glave. Pri tome, svaki od ukućana misli da je u pravu, a da su svi drugi u krivu i, tako, tokom vremena, dođe do razbijanja porodice. U ovom slučaju žena ode svojima, ali se ne rastaje, a opet muž neće da ode po nju, pa takvo stanje zna da potraje. Muž se čudi što žena ne dolazi, a žena se čudi što muž ne dolazi po nju.

• Ljubavni sihr namijenjen djevojci s ciljem da se uda za određenu osobu. Ova vrsta sihra obično se napravi djevojci pa se ona uda a da toga gotovo i nije ni svjesna. Mladoženju čak dotad nije ni poznavala niti imala neki kontakt, nego joj je odjednom došlo da se za njega uda – i tako je postupila! U životu – bez utjecaja sihra – to se ne dešava često, možda jedan od stotinu slučajeva, ali ako je napravljeno vjestački s razlogom da djevojka upropasti svoj život – brak ne može opstati više od tri mjeseca. Također, ako je djevojka pod sihrom, čak i ako brak opstane, ona nastavlja živjeti bezvoljnim i praznim životom.

• Ljubavni sihr koji se napravi nekoj djevojci na nešto slatko (kolači, pudinzi, slatko od voća…) s ciljem da zavoli određenog mladića. Kad pojede sihr, djevojka odmah zavoli dotičnog muškarca, tako da su njene misli usmjerene samo prema njemu. Odjednom gubi interesovanje za svim onim što je do tada voljela i naprosto gori od želje za njim. Iako ga ranije nije voljela, čak ni podnosila, odjednom ona postaje zaljubljena i poslušna i svaka njegova riječ za nju postaje cvrkut slavuja!

• Ljubavni sihr koji se napravi mladiću na nešto slatko s ciljem da zavoli određenu djevojku. Ova vrsta sihra ista je kao i prethodna, samo što je sad sihr namijenjen mladiću. Simptomi su isti, samo što mladić polahko gubi svoje dostojanstvo, pokušavajući na svaki način da se približi djevojci: prati je u stopu, često je zove na telefon, šalje joj ljubavne poruke i moli da ga prihvati kao svog momka. On je spreman da joj kupuje skupocjene darove, da na svakom koraku iskazuje svoju odanost i ljubav, te je na kraju isprosi i vjenča.

• Ljubavni sihr preuzimanja ljepote i šarma s jedne djevojke i prebacivanja na drugu djevojku. Ovaj sihr djeluje tako što opčarana, sirota djevojka počne u očima svog društva, a prije svega kod zainteresiranih mladića, da gubi sve one istinske vrijednost koje su je do tada krasile i zbog kojih su joj se udvarali mnogi mladići. Istovremeno, interesovanja za nju potpuno zamre i svi oni koji su joj se do jučer divili, sada je počnu izbjegavati. To se nastavlja sve dotle dok ne izgubi sve mladiće i ostane sama. Čak je napuštaju i njene drugarice i ona ostaje potpuno usamljena.
Odgovori
#2
Ljubavni sihr: Simptomi i liječenje

Džinni bilo muslimani ili nevjernici, stanuju sa nama ili u našoj blizini: na pijacama, u kućama, školama, kupatilima, štalama itd.. Džinni nas vide, a mi njih ne vidimo.

Allah dž.š. je stvarajuči čovjeka, stvorio ga u najljepšem obliku, podario mu lijepu i nježnu kožu, pa zbog toga džinni veoma često se dive i zadivljuju našoj ljepoti, našim izgledima, našoj nježnoj koži, ponekad se ne dive ne samo našoj ljepoti izgleda, nego i zbog naše ljubaznosti i toplih osjećaja.

Pa upravo zbog toga džinn se može zaljubiti u čovjeka, džinn u ženu, a džinnkinja u čovjeka, zaljubi se u njega ili nju, kao što se desi zaljubljenost između ljudi. Pa ako se čovjek zaljubi u ženu zbog njenih očiju, šta treba očekivati od džinna kada se pred njima npr. u WC-u sređiva djevojka, oblačeći izazovnu odjeću i diveći se recimo svojim grudima.

Zbog toga je Poslanik, saws rekao, kako nam prenosi Alija ibn ebi Talib, r.a.: “Zaštita od džinnskih pogleda za stidna mjesta sina Ademovog (čovjeka) kada udže u kupatilo je da kaže:“Bismillahi, Allahume inni eu'zubike mine-l-hubsi ve habaisi“. (bilježi ga Et-Tirmizi)

U drugoj predaji je došlo: “Prilikom ostavljanja svoje odjeće (nakon što je skine) musliman će reći: Bismillahi-l-lezi la ilahe illa huve, kako bi zaštitio svoja stidna mjesta od pogleda džinskog“.

Rekao je Ibn Tejmije, rahimehullah: “Opsjednutost čovjeka od strane džinna, biva i zbog zaljubljenosti (strasti) prema čovjeku, pa se u tom slučaju znaju desiti i polna općenja“.

Zaljubljenost u svijetu ljudi se dešava na osnovu ljepote, izgleda, izgleda tijela, neki gledaju boju očiju, kose, kože i sl, dok ovoga nema u svijetu džinna, oni su sami od sebe grubi, pa zbog toga se veoma često dive nama i našim izgledima, i upravo zbog toga džinn može ureči čovjeka, diveči se njemu i njegovom izgledu.

Opsjednutost od strane džinna zbog ljubavi, je ustvari jedno od najtežih stanja za izliječenje, jer džinn ili džinkinja neće osobu da napuste zbog ljubavi, kao i kod ljudi, kad se neko do ušiju zaljubi i neko ih pokuša rastaviti, on ili ona će se prije ubiti nego da bude odvojeno. Mnogi džinni koji opsjednu čovjeka zbog zaljubljenosti, koriste samo njegovo tijelo, znači jedu, piju i naslađivaju se njime, dok s druge strane njih nije briga jel čovjek tužan ili radostan, ili bolestan ili zdrav, ili vjernik ili nevjernik.
Odgovori
#3
Sada ćemo navesti najčešće simptome kod ljudi, koje je opsjednuo džinn zbog ljubavi, stim da ne mora značiti da je uvjek džinn u pitanju, jer nekada svemu tome može biti i medicinski problem ili sama strast čovjeka.

1) Veoma česta pojava poluciranja u snu, ali uglavnom tada čovjek sanja neke ili neku ženu bez odječe, kako ga zavodi i kako sa njom polno opči, ili da vidi žene koje poznaje pa čak zna biti često da ima odnos sa svojom bližom rodbinom, isto važi i za žene;

2) Iznenadna želja sa polnim odnosom sa drugim ženama, pa čak i sa svojom rodbinom (neuzubillah), čak viša nego sa svojom ženom;

3) Kod omladine, a pogotovo kod oženjenih česta želja sa samozadovoljavanjem, a mnogi to rade u WC-u što može biti opasno;

4) Odvratnost prema braku, i sama pomisao na brak, bilo kod čovjeka bilo kod žene;

5) Osječaj da se nešto kreče po stidnim mjestima, a pogotovo u dijelu stražnjice ili polnom organu;

6) Neki čudni osječaj, kao da neko pored tebe spava, kao da ti neko puše za vrat, kao da te neko pritišče u snu;

7) Neki ljudi često nailaze na dlake od žene na svome tijelu, a neki je nađu omotanu oko svoga polnog organa;

8) Nekim ženama se pričinjavaju ljudi u raznim oblicima, ali goli pred njima, ovo se zna desiti u snu ali i na javi;

9) Izbjegavanje polnog odnosa sa ženom i bježanje od nje ili žena izbjegava odnos i voli samoću;

10) Žena ne voli da je muž dodirne, pa čak ni njena djeca, voli samoću i voli da polugola spava i ima veoma težak san;

11) Slaba ili nikakva erekcija kod ljudi i bolovi ispod stomaka (ovo može biti medicinski problem)

12) Brzo poluciranje kod ljudi, što dovodi do ljutnje kod žene, pa možda i do razvoda braka (i ovo može biti medicinski problem);

13) Velika nesanica, zatim odlazak u WC te tamo sjedenje po nekoliko minuta;

14) Miris parfema u sobi, a znajuči da on takav parfem nema i ne koristi ga;

15) Osjećaj kod žena, da prilikom odnosa sa mužem, ustvari neko drugi to radi i taj se osječaj poveća nakon završetka odnosa;

16) Iznenadni osjećaj velike strasti, pogotovo kad si sam. Svi ti odu iz kuće, odjednom bi gledao nemoralne filmove ili radio samozadovoljavanje;

17) Iznenadni osjećaj ljubavi žene prema ženama ili ljudi prema ljudima (homoseksualizam). Koliko je momaka ovo osjećalo, ali nakon izlaska džinna, vratio bi se u normalu;

Džinn svoju avanturu započinje putem snova (što je i očekivati, jer su nam svjetovi različiti), pa čovjek u snu vidi lijepu djevojku ili žena lijepog i zgodnog muškarca, te imaju odnos. Desi se da je uvjek ista osoba, a nekada bude različita. Ako džinn vidi da se čovjek ne odupire (ibadetom i zikrom) onda mu počinje prilaziti preko njegovih misli, putem: Hajde pogledaj taj nemoralni film, samozadovoljavanje i sl.
Odgovori
#4
Jedan od najpoznatijih liječnika Usama bin Jasin Ebu Bera, navodi dosta primejra osoba koje je liječio od ovakve vrste zaljubljensoti. Pa kaže: “Sjećam se mladića koji je bio u takvom stanju, da je pred spavanja govorio džinnkinji (iako je ne vidi, ali je znao da je u njemu) kako da mu dođe u snu obučena i sređena, i zaista bi mu tako i došla“. Drugi slučaj je, da je kroz misli džinkinja na javi govorila mladiću da ne ide u mesdžid (džamiju), a ona će se sa njim naslađivati te će on uživati.”

Jedan takvih primjera imate u knjizi „Kur'anska hamajlija“ od brata Almina Omeraševića gdje jedna naša sestra opisuje svoje iskustvo sa džinnom koji ju je napastovao dok je bila u snu i napola budna, ali nije mogla se braniti. Ona kaže, citiram: “Osjećala sam njegov dah nad svojim licem, njegove ruke koje su bile maljave i grube, koje su me pritiskale, težinu njegovog tijela, kao ljudskog“. (58 str.)

Rekao je Uvišeni: “I zavodi glasom svojim koga možeš i potjeraj na njih svoju konjicu i svoju pješadiju, i budi im ortak u imetcima, i u djeci, i daji im obećanja – a šejtan samo obmanjuje“. (Al-Isra, 64).

Navodi Imam El-Kurtubi od Mudžahida da je rekao: “Kada čovjek opći sa svojom ženom i prije odnosa ne spomene Allaha, šejtan se omota oko njega i zajedno sa njim opći“.

Džinn želi brak sa insanom samo zbog naslađivanja i polnog odnosa, ali taj brak se mora odbiti i on nije dozovoljen, zbog riječi Uzvišenog Allaha: “I jedan od dokaza Njegovih je to što za vas, od vrste vaše, stvara žene da se uz njih smirite“. (Ar-Rum, 21)
Kako spriječiti džinna da se naslađuje tvojim tijelom ili da ima s tobom odnos?

Onaj ko ima ovakvih problema, nema se čega bojati, nego treba povećati svoj ibadet te uraditi sljedeće:

1) Prije spavanja stidna mjesta polni organ i oko njega te područje stražnjice namazati crnim miskom (miris) kojeg džinni izrazito mrze, a ako se nema onda neki drugi miris ali neče biti baš nekog efekta;

2) Ili namazati tijelo maslinovim uljem na koje se nauči opća rukja i ajetu o hifzu (čuvanju). Proučenim maslinovim uljem ne treba mazati stidna mjesta i predio oko njih, te stopala;

3) Odjeću u kojoj spavaš namirisati lijepim mirisom;

4) Ne spavati go ili u providnoj odjeći;

5) Prilikom ostavljanja odjeće, reći: “Bismillah“;

6) Učenje jutarnjeg i večernjeg zikra, a pogotov zikra pred spavanje: Ajetu-l-kursija, zadnja dva ajeta sure Al-Baqare, te skupljanje ruku te u njih proučiti tri puta Ihlas, Felek i Nas, te potrati po čitavom tijelu;

7) Ostavljanje grijeha, pogotov gledanje nemoralnog sadržaja;

8) Ne spavati sam u sobi;

9) I dova Allahu da ga sačuva zla džinnskog.

Ajeti na koje su zaljubljeni džinni jako osjetljivi, zajedno sa općom rukjom su: Al-Baqara, 165; En-Nisa, 27-28; Al-Qasas, 10; Jusuf, 23-24; Jusuf, 33-34; Jusuf, 30; En-Neml, 54-55; An-Nur, 1-3; El-Furqan, 68; An-Nur, 19; Er-Rahman; 72-74.
Odgovori
#5
Zašto, pogledajte značenja tih ajeta.

Zaključak: Brak ako se i desi između čovjeka i džinna, to je putem snova kroz polna općenja, naslađivanja i sl. Dakle to nije kako mi mislimo, da čovjek i džinkinja u svom pravom obliku, ono ona sva gruba ljigava, mnogo jača od njega, snažna, sa rogovima i sl, dođu pred kadiju ili hodžu i kažu: “Mi bi se vjenčali“! Ne, ako se i desi opet bi džinn uzeo lik čovjeka, ali to je jedna velika rijetkost, kažem rijetkost, stim da ima predaja koje govore da je Belkisa kraljica od Sabe, da je jedan od njenih roditelja bio džinn, to prenose Tirmizi i Hakim, a Allah najbolje zna!



Džin stavlja sihr u jastuk

Došao mi je čovjek i rekao: “Od kako sam se oženio, ja i moja supruga smo stalno u svađi. Ona me mnogo, mnogo mrzi i ne progovara sa mnom niti jedne riječi. Ona želi da se razdvojimo i kaže da je dobro i da je smirena kada mene nema u kući. A kada me vidi osjeća tjeskobu i kao da se u njenom tijelu pojavi vatra srdžbe.

Nakon što sam joj proučio rukju, osjetila je trnjenje u udovima, tjeskobu u prsima i glavobolju, ali nije bila onesviještena, pa sam joj dao sureta snimljena na kaseti i naredio joj da sluša kasetu četrdeset i pet dana, a zatim da mi dođe. Poslije tog perioda došao mi je njen muž i rekao da se desilo nešto čudno.

– Hajr, ako Boga da, rekao sam.

– Nakon što je prošao onaj period i nakon što smo se dogovorili da ti dođemo, žena je pala u nesvijest. Džin je progovorio kroz nju i rekao: “Obavijestit ću vas o svemu pod uslovom da ne idete sa mnom kod šejha (liječnika). Ja sam ušao u nju putem sihra, pa ako želite da se uvjerite da li istinu govorim, donesite onaj jastuk – pokazao je na jastuk u sobi. Otvorite ga, naći ćete u njemu sihr.”

I stvarno, otvorili smo jastuk i našli smo u njemu komadiće papira, pisma i slova. Zatim je džin rekao: “Zapalite ove papire i sihr je uništen, a ja ću izaći iz nje i neću se vračati pod uslovom da joj se pokažem i da se rukujem sa njom!! I to sada.”

Rekao sam džinu da može i da nema nikakvih problema. I zaista, žena se probudila iz nesvijesti, a zatim je pružila ruku kao da se s nekim rukuje? Nakon što mi je njen muž ispričao priču, rekao sam mu: “Ti si pogriješio što si dozvolio da se rukuje sa njom zato što je to haram. Postoji predaja da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, zabranio rukovanje muškarca sa ženom koja mu nije rod.”

Nakon sedam dana žena se ponovo razbolila. Došao je muž zajedno sa njom. Zatražio sam Allahovu zaštitu od prokletog šejtana. Žena je pala u nesvijest, a zatim je tekao ovaj dijalog između mene i džina:

– Zašto si se ponovo vratio?

– Sve ću ti reći samo me nemoj udarati.

– Reci.

– Da, ja sam ih slagao. Ja sam stavio papire u jastuk kako bi mi oni povjerovali i nisam izašao iz nje.

– Znači ti si ih obmanuo.

– Šta da radim kad sam ja vezan sihrom za njeno tijelo?

– Jesi li ti musliman?

– Jesam.

– Nije dozvoljeno muslimanu da sarađuje sa sihirbazom. To je haram i veliki grijeh… Želiš li ti Džennet?

– Da, želim ga.

– Onda napusti sihirbaza i druži se sa vjernicima i obožavaj Allaha, jer je put sihirbaza put nesreće na dunjaluku i Džehennema na ahiretu.

– Ali kako kad sam ja u njegovoj vlasti i on ima dominaciju nada mnom?

– Jeste, on dominira tobom zbog tvojih grijeha, ali ako se pokaješ iskreno i vratiš Allahu, neće mu Allah dati priliku da te uništi. Allah, dželle šanuhu, kaže: “Allah neće dati priliku nevjernicima da unište vjernike.” (En-Nisa, 141)

– Pokajao sam se Allahu, izaći ću i neću se više vratiti.

Održao je obećanje i izašao, hvala Jedinom Allahu. Nema snage niti moći osim kod Allaha. Nakon nekog vremena došao mi je muž one žene i obradovao me viješću da je žena dobro, hvala Allahu, Gospodaru svjetova.
Odgovori
#6
Žena me mrzi

Došao mi je čovjek i rekao da ga žena mrzi i ne želi da živi sa njim.

“I pored toga ja je puno volim”, rekao je on. Ova mržnja došla je iznenada i bez ikakvih predznaka.

Nakon što sam proučio Kur’anske ajete, pala je u nesvijest i potekao je ovaj dijalog:

– Zašto si ušao u ovu ženu?

– Došao sam putem sihra. Jedna žena joj je napravila sihr i stavila ga u flašicu sa mirisom. Išao sam iza nje neko vrijeme sve dok nije ušao lopov u njenu kuću, ona se uplašila i ja sam tada ušao u nju.

Ovdje treba da upozorim da sihirbaz šalje džina tamo gdje to želi onaj koji traži pravljenje sihra. Džin slijedi želju onoga koji želi sihr, i vreba priliku da uđe u osobu kojoj je namijenjen sihr. Postoje četiri situacije koje džin koristi za ulazak:

1. Veliki strah,

2. Žestoka srdžba,

3. Veliki nemar u vjeri,

4. Predanost strastima.

Ako se čovjek izloži jednom od ovih stanja, pružio je priliku šejtanu da uđe u njega. Ako spomene Allahovo ime ili ako je pod abdestom, u tom slučaju džin ne može ući. Kaže se – tako sam čuo od mnogo dzina (ako su istinu govorili) – da, ako čovjek spomene Allahovo ime u momentu ulaska džina, džin će biti spaljen. Zato je momenat ulaska u čovjeka najteži momenat za džina.

– Ova žena je dobra i jadna, reče džin.

– Onda izađi iz nje iz poslušnosti prema Allahu i ne vraćaj se.

– Hoću, ali pod uslovom da pusti drugu ženu.

– Taj uslov se odbija, ili ćes izaći ili ćemo te mučiti.

– Izaći ću.

Hvala Allahu, džin je izašao. Nema snage niti moći osim kod Allaha.

Zatim se ispostavilo da je tvrdnja džina kako je sihr napravila neka žena bila lažna. Džini lažu da bi napravili razdor među ljudima, boj se Allaha i nemoj im vjerovati.

Džin želi da uđe u iscjeljitelja

Sa jednom ženom došao je njen muž i rekao da ga žena mrzi i da je mirna samo kada njega nema u kući. Nakon što sam je upitao o simptomima njene bolesti, došao sam do zaključka da je kod nje posrijedi sihr razvoda braka. Kada je čula Kur’ansku rukju, progovorio je džin i započeo je ovaj dijalog. Pokušat ću da ga skratim:

– Kako se zoveš?

– Neću ti kazati svoje ime.

– Koje si vjere?

– Musliman sam.

– Je li dozvoljeno muslimanu da muči muslimanku?

– Ja je volim i ne mučim je. Želim da je njen muž napusti.

– Želis da se oni razdvoje?

– Da.

– To ti nije dozvoljeno. I izađi iz nje iz poslušnosti prema Allahu.

– Ne? , ne, ja je volim.

– Ona tebe mrzi.

– Ne…, ona me voli.

– Lažeš, ona te mrzi, i došla je ovdje da te se oslobodi.

– Neću izaći.

– Onda ću te spaliti Kur’anom – s Allahovom, dželle šanuhu, dozvolom.

Proučio sam ajete iz Kur’ana i džin je povikao. Upitao sam ga:

– Hoćeš li izaći?

– Da, izaći ću pod jednim uslovom.

– Koji ti je uslov?

– Izaći ću iz nje, a ući ću u tebe.

– Nema problema, izađi iz nje i uđi u mene ako možeš. – Zatim je malo pričekao i zaplakao.

– Zašto plačeš, upitao sam ga? – Ni jedan džin ne može danas u tebe ući.

– A zašto?

– Zato što si ti jutros stotinu puta izgovorio ove riječi: “La ilahe illallahu vahdehu la šerike leh, lehul-mulku ve lehul-hamdu ve huve ala kulli šej’in kadir.”

– Istinu je rekao Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kada je rekao: “Ko dnevno izgovori stotinu puta ove riječi: “La ilahe illallahu vahdehu la šerike leh, lehul-mulku ve lehul-hamdu ve huve ala kulli šej’in kadir”, imat će nagradu kao da je oslobodio deset robova, biće mu upisano stotinu dobrih dijela, a biće mu izbrisano stotinu ružnih djela, i biće mu te riječi štit od šejtana toga dana sve dok ne omrkne, i neće niko doći ni s čim boljim od toga, osim čovjek koji ih je više od njega izgovarao.”
Hadis prenosi El-Buhari u “Fethul-Bari” 6/338 i Muslim u svom “Sahihu” 17/17

– Onda izađi iz nje.

Izašao je, hvala Allahu.

Iz knjige: “Oštri mač u borbi protiv zlih sihrbaza” – autor: Vehid Abdusselam Bali
Odgovori


Verovatno Povezane Teme…
Tema Autor Odgovora Pregleda Poslednja Poruka
Rainbow Definicija sihra Media 7 564 25-10-2022.17:24
Poslednja Poruka: Media
Rainbow Hurme Lijek protiv sihra Media 1 325 25-10-2022.16:49
Poslednja Poruka: Media
Lightbulb Metode pronalaska sihra Media 1 294 25-10-2022.14:54
Poslednja Poruka: Media

Skoči na Forum: