Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
19 Marjam Marija
#1
Rainbow 
MARJAM

Marija
19:1

Kaf, ha, ja, ajn, sad.
19:2

To je omemba milosti tvojega Gospodarja do svojega služabnika Zaharije,
19:3

ko je zaprosil svojega Gospodarja s tiho prošnjo,
19:4

govoreč: “Moj Gospodar! Moje kosti so resnično oslabele, moji lasje so osiveli in nikdar, ko sem tebe, moj Gospodar, za kaj prosil, nisem ostal nesrečen.
19:5

Strah me je za moje sorodnike, po tem ko me ne bo več, moja žena pa je neplodna. Zato mi nakloni od sebe naslednika,
19:6

ki bo nasledil mene in Jakobovo družino. Stori tako, moj Gospodar, da boš zadovoljen z njim.”
19:7

O, Zaharija! Oznanjamo ti radostno vest o dečku, ki mu bo ime Janez. Nikomur drugemu pred njim nismo dodelili tega imena.
19:8

Moj Gospodar, je odvrnil, “le kako bom dobil dečka, ko pa je moja žena neplodna, sam pa sem že dosegel visoko starost?”
19:9

(Angel) Dejal je: “Tako je rekel tvoj Gospodar: ‘Zame je to lahko. Tudi tebe sem ustvaril poprej, ko te sploh ni bilo.'”
19:10

Rekel je: “Moj Gospodar! Daj mi kakšno znamenje!” Dejal je: “Tvoje znamenje bo, da tri noči neprekinjeno ne boš govoril z ljudmi, čeprav boš zdrav.”
19:11

In stopil je iz molilnice in jim s kretnjo pokazal, naj poveličujejo Allaha zjutraj in zvečer.
19:12

O, Janez! Vzemi Knjigo z odločnostjo! In dali smo mu modrost, ko je bil še deček,
19:13

nežnost od nas in čistost. In bil je bogaboječ,
19:14

in bil je dober do staršev. Ni bil ne nadut ne nepokoren ali neposlušen.
19:15

Naj je mir z njim – na dan, ko se je rodil, na dan, ko bo umrl, in na dan, ko bo ponovno oživljen od mrtvih.
19:16

In omeni v Knjigi Marijo! Ko se je umaknila pred svojo družino na vzhodno mesto
19:17

in se zastrla od njih, smo k njej poslali našega angela (Gabriela). Pokazal se ji je v podobi popolnega človeka.
19:18

Rekla je: “Pred teboj se zatekam k Najbolj milostnemu, če si bogaboječ!”
19:19

Dejal je: “Jaz sem samo Poslanec tvojega Gospodarja, da ti podarim dečka, čistega od greha.”
19:20

Odvrnila je: “Kako naj bi imela dečka, ko pa se me noben moški ni dotaknil, nikoli pa nisem bila nečistnica.”
19:21

Rekel je: “Tako je rekel tvoj Gospodar: ‘Zame je to lahko. Naredili ga bomo kot znamenje ljudem in milost od nas. To je stvar, ki je že določena.'”
19:22

Zanosila je in se z njim umaknila na oddaljen kraj.
19:23

Porodne bolečine so jo pripeljale do stebla palme. Rekla je: “Ko bi le pred tem umrla in bila popolnoma pozabljena.”
19:24

Nato jo je poklical izpod nje: “Ne bodi žalostna! Tvoj Gospodar je izpod tebe naredil potok.
19:25

In potresi palmovo steblo, ki bo posulo po tebi zrele datlje.
19:26

Jej, pij in sprosti se! Če pa vidiš kakšnega človeka, mu reci: ‘Zaobljubila sem se Najbolj milostnemu, da se bom postila (molčala) in zato ne bom z nobenim človekom danes govorila.'”
19:27

Nato ga je prinesla k svojemu ljudstvu, noseč ga s sabo. Rekli so: “O, Marija, brez dvoma si naredila nezaslišano stvar.
19:28

O, sestra Aronova! Tvoj oče ni bil razvraten človek in tudi tvoja mati ni bila nečistnica!”
19:29

Pa je pokazala nanj. Rekli so: “Kako naj govorimo z otrokom v zibelki.”
19:30

Spregovoril je: “Jaz sem resnično Allahov suženj. On mi je dal Knjigo in me naredil za Glasnika vere.”
19:31

In me naredil, kjerkoli bom, blagoslovljenega in mi priporočil naj opravljam molitev in delim zekat, vse dokler sem živ,
19:32

In me naredil, da sem dober do matere, ni pa me naredil ne nadutega in ne nesrečnega.
19:33

Naj je mir z mano – na dan, ko sem se rodil, na dan, ko bom umrl, in na dan, ko bom ponovno oživljen od mrtvih.”
19:34

To je pripoved o Jezusu, Marijinemu sinu. Beseda resnice, o kateri se prerekajo.
19:35

Allahu ni potrebno, da si vzame nekoga za sina. Vzvišen je On (nad tem)! Ko se za neko stvar odloči, ji samo reče: “Bodi!” in ta nastane.
19:36

In Allah je resnično moj in vaš Gospodar, zato le Njega častite. To je Prava pot.
19:37

Skupine izmed njih so se med sabo razhajale (glede Jezusa), zato gorje tistim, ki so zanikali vero, ko bodo prisotni na prizorišču Veličastnega dne.
19:38

Kako jasno bodo slišali in videli na Dan, ko pridejo k nam, toda zločinci so danes v očitni zablodi.
19:39

Opozarjaj jih na Dan obžalovanja, ko bo vse odločeno, oni pa so v nemarnosti in ne verujejo.
19:40

Resnično! Mi bomo nasledili Zemljo in vse, ki so na njej. K nam se bodo vrnili.
19:41

In omeni v Knjigi tudi Abrahama! Bil je resnično velik potrjevalec resnice in bil je glasnik vere.
19:42

Ko je svojemu očetu dejal: “O, moj oče! Zakaj častiš tisto, kar ne sliši in ne vidi in kar ti ne more kakorkoli koristiti?”
19:43

O, moj oče! Resnično je k meni prišlo znanje, ki ni prišlo k tebi, zato sledi mene in usmeril te bom na Pravo pot.
19:44

O, moj oče! Ne časti hudiča! Resnično, hudič je vedno bil Najbolj milostnemu skrajno nepokoren.
19:45

O, moj oče! Strah me je, da se te bo dotaknila kazen Najbolj milostnega in da boš postal hudičev družabnik v Peklu.”
19:46

Oče je rekel: “Mar ti, Abraham, sovražiš moje bogove? Če ne boš odnehal, te bom kamenjal. Oddalji se od mene za dolgo časa.”
19:47

Mir naj je s teboj, je odvrnil Abraham. “Zaprosil bom svojega Gospodarja, naj ti odpusti, saj je meni zelo naklonjen.
19:48

Zapustil bom vas in tiste, ki jih razen Allaha kličete, in obrnil se bom le na svojega Gospodarja. Morda v svoji prošnji ne bom nesrečen.”
19:49

Ko jih je zapustil in tisto, kar razen Allaha častijo, smo mu naklonili Izaka in Jakoba. Oba smo naredili za glasnika vere.
19:50

Naklonili smo jim našo milost in za njih naredili sloves velike časti.
19:51

In omeni v Knjigi tudi Mojzesa! Bil je resnično kreposten in bil je glasnik vere ter poslanec.
19:52

Poklicali smo ga z desne strani Sinajske gore in ga pripeljali bližje na zaupen pogovor.
19:53

In iz naše milosti smo mu naklonili brata Arona, glasnika vere.
19:54

In omeni v Knjigi tudi Izmaela! Bil je resnično zvest svoji obljubi in bil je glasnik vere ter poslanec.
19:55

Svoji družini je zapovedoval opravljanje molitve in deljenje zekata in bil je svojemu Gospodarju v zadovoljstvo.
19:56

In omeni v Knjigi tudi Idrisa! Bil je resnično velik potrjevalec resnice in bil je glasnik vere.
19:57

Povzdignili smo ga na visoko mesto.
19:58

To so bili tisti, ki jih je Allah blagoslovil, izmed glasnikov vere od potomcev Adama ter tistih, ki smo jih nosili (v ladji) z Noetom, in izmed potomcev Abrahama in Izraela, in tistih, ki smo jih vodili in izbrali. Ko se jim recitirajo ajeti Najbolj milostnega, padajo s svojimi obrazi na tla in jokajo.
19:59

Za njimi pa so prišli slabi nasledniki, ki so opustili molitev in sledili strastem. Ti se bodo kmalu srečali s kaznijo za njihovo zablodo.
19:60

Razen tisti, ki se pokesajo, verujejo in opravljajo dobra dela, takšni bodo vstopili v Raj in ne bo jim storjena nikakršna krivica;
19:61

V edenske vrtove, ki jih je Najbolj milostni, na čutom nedostopen način, obljubil svojim sužnjem. Resnično, Njegova obljuba se bo zagotovo izpolnila.
19:62

V njih ne bodo poslušali praznih besed, temveč le: “Mir!” Tam bodo tako zjutraj kot zvečer imeli svojo oskrbo.
19:63

To je Raj, ki ga dajemo v nasledstvo tistim našim sužnjem, ki so bogaboječi.
19:64

(Gabrijel je rekel), “In mi (angeli) se ne spuščamo, razen po ukazu tvojega Gospodarja. Njemu pripada to, kar je pred nami, in to, kar je za nami, in to, kar je med tem. Tvoj Gospodar pa ni pozabljiv.
19:65

On je Gospodar nebes in Zemlje in vsega, kar je vmes. Zato le Njega časti in bodi pri tem potrpežljiv! Mar poznaš še koga, ki bi Mu bil podoben?
19:66

Človek pa pravi: “Mar bom, ko umrem, zares oživljen?”
19:67

Mar se človek ne spominja, da smo ga pred tem ustvarili, ko ni bil še nič?
19:68

Pri tvojem Gospodarju! Njih in hudiče bomo zbrali. Nato jih bomo privedli, da bodo klečali okoli Pekla,
19:69

nato pa bomo iz vsake skupine iztrgali tiste, ki so bili najbolj naduti do Najbolj milostnega.
19:70

Mi pa najbolje poznamo tiste, ki so si najbolj zaslužili biti sežgani v njem.
19:71

Vsi boste do njega prispeli! To je neizbežna odločitev tvojega Gospodarja.
19:72

Potem bomo rešili tiste, ki so se bali Allaha, zločince pa bomo pustili v njem klečati.
19:73

In ko se jim recitirajo naši ajeti, kot jasni čudeži, tisti, ki zanikajo vero, govorijo tistim, ki verujejo: “Katera izmed dveh skupin je na boljšem položaju in v boljši družbi?”
19:74

In koliko generacij smo uničili pred njimi, ki so bili boljši od njih v imetju in videzu?!
19:75

Reci: “Tistemu, ki je v zablodi, naj Najbolj milostni še močneje poveča zablodo!” Ko bodo takšni doživeli, kar se jim obljublja, bodisi muke bodisi konec sveta, bodo zares izvedeli, kdo je v težjem položaju in šibkejše vojske.
19:76

Allah bo povečal usmerjenost na Pravo pot tistim, ki so nanjo že usmerjeni. Ostala dobra dela, ki so večna, pa so pri tvojem Gospodarju še bolje nagrajena in še bolje zaključena!
19:77

Mar nisi videl tistega, ki zanika naše ajete in govori: “Resnično, dano mi bo bogastvo in otroci!”
19:78

Mu je uspelo dognati, kar je znanju nedostopno, ali je prejel obljubo Najbolj milostnega?
19:79

Ničesar od tega! Zapisali bomo to, kar govori, in mu znatno podaljšali muke!
19:80

In Mi bomo nasledili to, kar omenja, on pa se bo vrnil k nam sam samcat.
19:81

Izbrali so si za bogove druge in ne Allaha, da bi jim bili v ponos.
19:82

Nikakor! Le-ti bodo zanikali njih čaščenje in (na Sodni dan) bodo njihovi nasprotniki.
19:83

Mar ne vidiš, da smo nad nevernike poslali hudiče, ki jih neprestano spodbudno napeljujejo (k zlu)?
19:84

Zato ne hiti (s tem, da bi jih kazen doletela). Mi le odštevamo njihove dni.
19:85

Na Dan, ko bomo bogaboječe zbrali pred Najbolj milostnim v sprevodu nagrajencev.
19:86

In ko bomo vodili žejne zločince v Pekel.
19:87

Nihče se ne bo mogel zavzemati za nikogar, razen tisti, ki je od Najbolj milostnega dobil obljubo.
19:88

Govorijo: “Milostni si je vzel otroka!”
19:89

Zares ste izrekli nekaj skrajno zlobnega!
19:90

Zaradi tega bi skoraj razpadla nebesa, popokala Zemlja in zrušile gore,
19:91

ker Najbolj milostnemu pripisujejo otroka!
19:92

Najbolj milostnemu ni potrebno, da si vzame otroka.
19:93

Zares, prav vsi v nebesih in prav vsi na Zemlji bodo kot sužnji prišli k Najbolj milostnemu.
19:94

On je že naredil njihov popis in jih natančno preštel.
19:95

In vsi bodo posamično prišli k Njemu na Sodni dan.
19:96

Resnično, tistim, ki so verovali in opravljali dobra dela, bo Najbolj milostni namenil ljubezen in naklonjenost.
19:97

Mi smo ga (Kur’an) olajšali v tvojem jeziku, da lahko z njim naznaniš radostno vest bogaboječim in da z njim posvariš zablodel narod.
19:98

In koliko narodov smo uničili pred njimi! Mar opaziš kogarkoli izmed njih ali mar slišiš od njih kakršenkoli zven?
Odgovori


Skoči na Forum: