Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Da li mujeziniti
#1
Question 
Pitanje:

Es- selamu alejkum!

Interesuje me da li mi je haram da prihvatim da budem mu’ezin ako pri tome moram zikriti zajedno sa dzematom kao sto je to kod nas navika? Jeli bolje da odbijem da mu’ezinim ako moram i neke novotarije da radim pri tome?

Odgovor:

We alejkumusSelam!

Sto se tice posla mujezina ja nepoznajem nivo tvoga znanja, tako da nemogu tacno da ti kazem uzmi ili ostavi.

Ali se namece cinjenica da smo mi podaleko od nasih dzematlija i da samim time sticemo negativnu sliku o islamu i muslimanima, jer ako si u mogucnosti barem da nakon izvjesnog vremena kad te dzematlije zavole i prihvate da promjenis odredjena ubjedjenja i shvatanja koja su ili im nametnuta ili pogresno interpretirana, onda je bolje, a Allah najbolje zna da, prihvatis to mjesto, s nijjetom da cim ti se ukaze prilika da razgovaras sa dzematlijama, pogotovo onima koji su u upravnom odboru, onda je hajr u tome.

Ako se bojis da ces oslabit imanski i da neces sta mnogo moci uradi, ne zato sto ne zelis, nego radi manjka iskustva i znanja, onda je bolje da to prepustis drugima. A Allah nabolje zna!

Na pitanje odgovorio prof. Jasmin Djanan
Odgovori


Skoči na Forum: