Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ženidba sa djevojkom koja ima tetovažu
#1
Question 
PITANJE: Selam alejkum! Uz Allahovu pomoć, vratio sam se na pravi put i počeo prakticirati našu vjeru islam. Prije nekoliko mjeseci upoznao sam djevojku koja ima tetovažu. Iako sam to prezirao, nastavio sam se dopisivati sa njom, jer sam uvidio da se maksimalno trudi da se vrati na pravi put i da prolazi sve ono što sam i ja prolazio. Volio bih da budem jedan od uzroka njenog povratka vjeri, a Allah je Taj koji upućuje. Zanima me kakav je stav naše vjere o tom pitanju. Da li da nastavim kontakt sa njom iako ima još nedostataka, ali ipak želi da ih promijeni?

ODGOVOR: Ve alejkumusselam! Hvala Allahu Gospodaru svjetova, salavat i selam na Poslanika Njegova a zatim: Hvala Allahu koji vas je vratio na Pravi put, molim Ga da vas uputi potpuno. Nema smetnje da se oženi sa djevojkom koja je imala neislamsku prošlost i još uvijek ima nešto od alameta iz bivšeg načina života. Ovdje je najveći problem vaše dopisivanje tj put koji ste uzeli ka mogućem sklapanju braka koji nije u skladu sa Vjerom i može biti mač sa dvije oštrice u smislu da tokom vašeg haram komuniciranja (jer je poznako kako se muslimanu upoznaju za brak) može se desiti da ti utičeš na nju pozitivno ili ona na tebe negativno. Stoga vam preporučujem da se ponašate prije svega odraslo i da se upoznate sa propisima komunikacije među suprotnim spolovima pa da u skladu s tim živite muslimanskim načinom života prije i tokom braka. Allah da nas sve sačuva od iskušenja koje u zabludu vodi. Amin!
Odgovori


Verovatno Povezane Teme…
Tema Autor Odgovora Pregleda Poslednja Poruka
Bug Žena koja “skida sihre” Media 1 59 26-12-2023.18:23
Poslednja Poruka: Media
Question Ženidba nepokrivene žene Media 0 270 16-01-2023.11:34
Poslednja Poruka: Media
Question Žena koja liječi Kuranom Media 0 380 06-01-2023.23:17
Poslednja Poruka: Media

Skoči na Forum: