Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Da li se muž treba uljepšavati svojoj ženi ?
#1
Question 
Eselamu alejkum

Budući da je islam pravedna vjera u svakom pogledu dal se onda muž treba uljepšavati svojoj ženi kao što se ona njemu uljepšava. da vas Allah nagradi

ODGOVOR 252:

Ve alejkumus-Selam!

Pohvalno je muškarcu da se uljepša svojoj suprugi, kao što se ona njemu uljepšava imajući pri tome u vidu islamsku etiku i pazeći na granice, jer se muškarac i žena razlikuju po ovome pitanju. Muškarac se uljepšava, shodno mogućnostima: lijepim izgledom, čistim tijelom, uklanjanjem dlaka sa stidnog mjesta i ispod pazuha, rezanjem noktiju, lijepom odjećom, korištenjem misvaka, lijepog mirisa i sl. Ibn-Abbas je kazao: “Ja se volim uljepšati suprugi, kao što volim da se ona meni uljepša, zatim je proučio Ajet: ‘I one imaju isto toliko prava koliko i obaveza.'” (El-Bekare, 228. Citiranu predaju bilježe: Ibn-Džerir u Džamiul-bejan, 2/610/3765, Bejheki, 7/482 i Ibn-Ebi-Šejbe, 4/201-202.). Imam Ebu-Jusuf, poznati kadija i najprisniji učenik imama Ebu-Hanife je rekao: “Kao što volim da mi se moja supruga uljepša, tako i ona voli da se ja njoj uljepšam.” (Vidjeti: El-mebsut, 10/199.), a Allah najbolje zna.

Es-Selamu alejkum!

odgovorio Mr. Safet Kuduzović (2005)
Odgovori


Verovatno Povezane Teme…
Tema Autor Odgovora Pregleda Poslednja Poruka
Rainbow Da li je ženi dozvoljeno? Media 0 38 29-12-2023.19:16
Poslednja Poruka: Media
Rainbow Da li je ženi dozvoljeno uljepšavanje pred proscem ? Media 0 36 29-12-2023.19:12
Poslednja Poruka: Media
Question Da li se bolesna osoba treba suzdržati od braka? Media 0 74 09-10-2023.12:24
Poslednja Poruka: Media

Skoči na Forum: