Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izreke i citati o prijateljstvu
#1
Rainbow 
“Amicus certus in re incerta cernitur – Pravi se prijatelj poznaje u nevolji.” Latinska izreka

“Draž susreta sa prijateljem znatno mi umanjuje osjećanje da ne volim njegovu ženu.” Pablo Picasso

“Jednaki se s jednakima najlakše udružuju.” Ciceron

“Jezik prijateljstva nisu riječi nego značenja.” Henry David Thoreau

“Jedini način da imaš prijatelje jest da budeš prijatelj.” Ralph Waldo Emerson

“Kad bi svi ljudi znali šta jedni o drugima govore, na svijetu ne bi bilo ni četvorice prijatelja.” Blaise Pascal

“Ko kleveće odsutnog prijatelja, zloban je.” Horacije

“Ljubav i prijateljstvo isključuju jedno drugo.” Jean de La Bruyère

“Ljubav je kavijar i svadbena torta, jagode i šlag. Ljubav je šampanjac. Prijateljstvo je svježi kruh i maslac, bijeli sir i čaj za dvoje. U životu je, naravno, najbolje kombinovati jedno i drugo. Ali prijateljstvo se lakše vari.” Pam Brown

“Meni nije potreban prijatelj koji se u svemu slaže i na sve klima glavom, jer to isto moja sjena može da uradi još mnogo bolje.” Plutarh

“Mudrome više koriste neprijatelji, nego ludome prijatelji.” Baltasar Gracián Morales

“Muškarac nipošto ne želi biti prijatelj neke žene, ako može biti njen ljubavnik.” Honoré de Balzac

“Među prijateljima treba voljeti ne samo one koje žaloste naše nesreće, nego i one koji nam ne zavide na sreći.” Sokrat

“Na kraju nećemo pamtiti riječi naših neprijatelja, već šutnju naših prijatelja.” Martin Luther King, Jr.

“Ne hodaj ispred mene, možda neću slijediti. Ne hodaj iza mene, možda neću voditi. Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj.” Albert Camus

“Ne treba vjerovati ljudima s kojima smo se tek sprijateljili, a koji pokazuju da smo im draži od njihovih starih prijatelja; tako će se ponašati i s nama kada steknu nove prijatelje.” Ezop

“Ne vidim nikakvu utjehu u tome što ću nadživjeti prijatelja i ostati samo spomenik prošlih vremena.” Charles Baudelaire

“Neka niko ne smatra svojim vjernim prijateljem čovjeka s kojim nije pojeo mjericu soli.” Martin Luther
Odgovori
#2
“Nesreća otkriva one koji nisu pravi prijatelji.” Aristotel

“Ništa zemlju ne čini tako prostranom kao prijatelji u daljini; oni stvaraju geografske širine i geografske dužine.” Henry David Thoreau

“Ništa nije tako opasno kao prijatelj neznalica; više bi vrijedio pametan neprijatelj.” Jean de La Fontaine

“Potrebni su ti i neprijatelj i prijatelj da te rane u srce; jedan da te kleveće, a drugi da ti to javi.” Mark Twain

“Pravo prijateljstvo nastaje onda, kada ćutanje između dva čovjeka postane prijatno.” Dean Koontz

“Prijatelj svih nije ničiji prijatelj.” Artur Schopenhauer

“Prijatelj je najbolja imovina u životu.” Narodna poslovica

“Prijateljima lako opraštamo pogreške koje nas ne pogađaju.” Artur Schopenhauer

“Prijateljstvo je jedna duša u dva tijela.” Aristotel

“Prijateljstvo koje je prestalo postojati nije nikada ni postojalo.” Aurelije Augustin

“Prijateljstvo je lađa koja može da preveze dvojicu ako je lijepo vrijeme, ali ni jednog ako je ružno.” Konfučije

“Prijatelj je onaj koji zna sve o tebi i pored toga te još uvijek cijeni.” Elbert Hubbard

“Prijateljstvo kao vrijednost iznad svih drugih vrijednosti.” Milan Kundera

“Prijateljstvo nam pokazuje da ni u jednoj tuzi ni radosti nismo sami.” Pam Brown

“Prijateljstvo je za mene bilo dokaz da postoji nešto jače od ideologije, vjere, nacije.” Milan Kundera

“Prijateljstvo je najteža stvar na svijetu za objasniti. To nije nešto što se uči u školi, ali ako nisi naučio šta je smisao prijateljstva, uistinu nisi ništa naučio.” Muhammad Ali

“Prijateljstvo je sastavni dio ljudske sreće.” Voltaire

“Prijatelj je tu kad uz tebe nema baš nikoga.” Pam Brown
Odgovori
#3
“Prijateljice imaju veće telefonske račune nego što ih imaju holivudski bogatuni.” Pam Brown

“Prijatelj se može uzeti za remek djelo prirode.” Ralph Waldo Emerson

“Prije bih se mogao sprijateljiti s onim koji mi je u nastupu strasti učinio hiljadu zala, nego s hladnim čovjekom koji bi mi učinio hiljadu dobara.” Sándor Petőfi

“Sa svojim prijateljima radim isto što i sa svojim knjigama. Htio bih da su onde gdje ih mogu naći, ali se rijetko njima koristim.” Ralph Waldo Emerson

“Svako će znati da vam kaže koliko ima koza i ovaca, ali ne i koliko ima prijatelja.” Sokrat

“Tvoje prijateljstvo bilo je sunčeva svjetlost koja je neopozivo promijenila moj život!” Pam Brown

“Treba pomoći prijateljima kada im je to potrebno, a ne dokazivati se kad su oni već propali.” Ezop

“Veseli i dobri ljudi traže prijateljstvo, a hrđavi jatake i ortake.” Ibn Zafar

“Vino stvara prijatelje, a suze ih stavljaju na kušnju.” Njemačka poslovica

“Život bez prijateljstva je ništa.” Ciceron
Odgovori


Verovatno Povezane Teme…
Tema Autor Odgovora Pregleda Poslednja Poruka
Rainbow Citati o pravdi i nepravdi Media 0 308 07-03-2023.16:14
Poslednja Poruka: Media
Rainbow Citati o istini i lažima Media 1 256 07-03-2023.16:12
Poslednja Poruka: Media
Rainbow Izreke i citati o životu Media 2 266 07-03-2023.16:09
Poslednja Poruka: Media

Skoči na Forum: